Pěší turistika v Lake District

Lake District a Arthur Ransome

Skip Navigation LinksÚvodní stránka > Arthur Ransome > Lake District a Arthur Ransome > Pěší turistika v Lake District

Lake District, Cumbria Lake District, Cumbria Pevné boty, mapa, kompas, orientační smysl. To jsou čtyři nejdůležitější potřeby při pěších výletech v Lake District a nejenom tam.

Kdo dokáže zabloudit s českou turistickou mapou na tuzemských značených cestách, má v Lake District smůlu. Zde jsou Public Footpath, případně Public Bridleway, a je na vás, abyste si zjistili, zda cesta po které už půl hodiny šlapete je opravdu Public Footpath nebo jenom ovcemi vyšlapaná stezka; turistické značky neexistují.

Častou činností je přelézání suchých kamenných zdí, které ohrazují jednotlivá pastviště a mají často výšku přes dva metry. To je docela dobrá indikace správné cesty. Pokud totiž narazíte na nějaké schody, placaté šutry přes které se na zeď nechá vylézt a podobně, je velice pravděpodobné, že jdete dobře. Nebo že alespoň jdete po veřejné cestě, i když to není ta správná.

Mapu většinou koupíte v každém knihkupectví, všechna větší městečka mají turistická střediska. Ale rozhodně mapu potřebujete, čím podrobnější, tím lepší. Doporučuji řadu Outdoor Leisure v měřítku 1:25000. A při plánování cesty se dívejte na vrstevnice. Ve výškových poměrech Lake District je to jeden z nejdůležitějších údajů na mapě!

Napít se lze ve vyšších polohách bez obav z jakéhokoliv potůčku.

Táboření mimo kempy je v Anglii zakázáno, kromě toho je většina pozemků soukromých. Nic vám ovšem nebrání dohodnout se s vlastníkem pozemku na tom, že u něj budete tábořit.

Nahoru ^

Creative Commons License
Miroslav Jaroš
Praha 8
Kontakt: Elektronická pošta, telefon 603 449 974
www.miroslavjaros.cz