Loděnice Vltava

Fotografie z některých akcí loděnice Vltava

Skip Navigation LinksÚvodní stránka > Loděnice Vltava

Sázavské pádlo 2014

Sázavské pádlo 2014 44. ročník závodů dětských vodáckých oddílů o Sázavské pádlo, který tradičně pořádá Loděnice Vltava, se letos konal v duchu westernu.
Děti si tak na ostrově v Pikovicích mohly vyzkoušet jízdu na splašeném býku.

Sázavské pádlo 2012

Sázavské pádlo 2012 Počátkem května pořádá loděnice Vltava tradiční závody dětských vodáckých oddílů o Sázavské pádlo a Sázavského medvěda.
42. ročník závodu se nesl v duchu filmu.

Lužnice 2011

Lužnice 2011 Na pár dní jsem se zajel podívat za odrostlejšími členy loděnice Vltava na puťák na Lužnici a vyzkoušel tam přístroj BENQ DC C1430. Jak je vidět na fotkách, nazývat ho fotoaparátem je poněkud nadnesené, ale jako obrazový záznamník funguje docela pěkně.

Sázavské pádlo 2007

Sázavské pádlo 2007 Vždy počátkem května pořádá loděnice Vltava tradiční závody dětských vodáckých oddílů o Sázavské pádlo a Sázavského medvěda.
Letos se závod odehrával v Mexiku, takže díky pořadatelům na tábořišti v Pikovicích mimo několika elektrických kaktusů vyrašil i jeden superkaktus.

Sázavské pádlo 2006

Sázavské pádlo 2006 Každým rokem na počátku května pořádá loděnice Vltava tradiční závody dětských vodáckých oddílů o Sázavské pádlo a Sázavského medvěda.
V letošním ročníku závodů bylo hlavním tématem Holandsko a při sjezdu Sázavy jsme pro kontrolu dojezdu závodníků do cíle použili dokonce i vojenskou techniku.

Silvestr 2005

Silvestr 2005 Silvestr členů loděnice Vltava v Novém Městě pod Smrkem byl ve znamení testování sněžnic.

Sázavské pádlo 2005

Sázavské pádlo 2005 Vždy počátkem května pořádá loděnice Vltava tradiční závody dětských vodáckých oddílů o Sázavské pádlo a Sázavského medvěda.
Letošní ročník byl na motivy Pákistánu.

Velikonoční sjezd Sázavy 2005

Fotografie z velikonočního sjezdu Sázavy z Krhanic na Žampach, podniknutého členy loděnice Vltava.

Závod šlapadel

Závod šlapadel K výročí okupace uspořádal Klub vybrané kultury další ročník štafetového závodu šlapadel kolem Střeleckého ostrova. Jak se ukázalo, byl to ročník poslední.

Sázavské pádlo 2004

Sázavské pádlo 2004 Počátkem května pořádá loděnice Vltava tradiční závody dětských vodáckých oddílů o Sázavské pádlo a Sázavského medvěda.
Od roku 2003 jsou soutěže i doprovodné programy Sázavského pádla vždy na téma nějaké země. Letos to byla Jamajka. Jamajský rum, jamajští piráti, jamajské speciality. Jenom mě po cestě explodovala v lodním vaku plechovka českého piva, které dokonale prosáklo spacákem. Takže jsem tam nakonec byl jenom na sobotní program. A fotografoval největší atrakci na Pikovické louce: Bobovou dráhu JÁMAjka.

Velikonoční sjezd Sázavy 2004

Velikonoční sjezd Sázavy 2004 Jako každý rok, i letos uspořádali členové loděnice Vltava velikonoční sjezd Sázavy z Krhanic na Žampach a v pondělí pak velikonoční koledu v chatách mezi Davlí a Pikovicemi.
Narozdíl od loňské koledy, která byla v růžovém, byly letos předepsány přímo ženské převleky.
Já vím, že to tak nevypadá, ale spousta těch lidí má dokonce vysokoškolské vzdělání.

Silvestr 2003

Pár fotek ze stavby sněhuláka Silvestra.

Otevření loděnice Vltava

V létě v roce 2002 nám starou loděnici v Praze na Libeňském ostrově smetla povodeň.
Díky úsilí některých členů se do roka podařilo postavit loděnici novou, hezčí, která snad příští povodni odolá lépe.
18. září 2003 byla nová loděnice slavnostně otevřena.

5. Závod šlapadel

5. Závod šlapadel Čtvrtou srpnovou neděli uspořádal Klub vybrané kultury již pátý ročník tohoto populárního štafetového závodu.
Posádku šlapadla vždy tvoří dvě šlapky a kormidelník a pravidla závodu jsou poměrně jednoduchá:
Po startu od půjčovny lodiček na Žofíně objede první posádka severní konec Slovanského ostrova a pluje proti proudu ke Střeleckému ostrovu. Objede jeho jižní konec, zamíří po proudu kolem západního pobřeží a dojede pod most Legií. Tam jí střídá druhá posádka.Druhá posádka jede po proudu, objede severní konec Střeleckého ostrova a šlape proti proudu opět pod most Legií, tentokrát na východním pobřeží. Tam jí střídá třetí posádka, která jede proti proudu do cíle u půjčovny lodiček na Žofíně.

Premiéra filmů KVK

Premiéra filmů KVK Premiéra filmů "Muž, který příliš zabíjel" a "Cesta na Balkán" z produkční skupiny RACEK při Klubu vybrané kultury se konala na statku v Nespekách.

Sázavské pádlo 2003

Sázavské pádlo 2003 Vždy počátkem května pořádá loděnice Vltava tradiční závody dětských vodáckých oddílů o Sázavské pádlo a Sázavského medvěda.
Od roku 2003 jsou soutěže i doprovodné programy vždy na téma nějaké země. Letos to byla Francie.

Velikonoční sjezd Sázavy 2003

Velikonoční sjezd Sázavy 2003 Pár fotografií z Velikonoc v Davli - sjezd Sázavy z Krhanic a příprava členů loděnice Vltava na koledu

Nahoru ^

Creative Commons License
Miroslav Jaroš
Praha 8
Kontakt: Elektronická pošta, telefon 603 449 974
www.miroslavjaros.cz